İstkayder
Web Sitemize Hoş Geldiniz
Dikey Reklam – 160×600
Dikey Reklam – 160×600

Erciyes Dağı

414

Erciyes Dağı

Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birine ev sahipliği yapan Erciyes Dağı, yerli yabancı turistlerin her yıl kış aylarında akın ettiği muhteşem bir doğal güzellik.Zirvesinde yaz kış eksik olmayan karı, bulutları adeta delen zirvesiyle görenleri kendine hayran bırakan dağ, İç Anadolu Bölgesi’nin 1., Türkiye’nin ise 5. en büyük dağı olarak kayıtlara geçmiş.

Yaz aylarında yayla turizmini göreceğiniz Erciyes Dağı’nda kış aylarında nefes kesen kayak maceraları sizleri bekliyor. Erciyes Dağı’nın pek çok hikayeye konu olduğu da aşikar. Dağın sönmüş bir volkan olduğu çoğu kişi tarafından bilinmiyor. Dikkat çeken bir bilgi ise 30 milyon yıl önce aktif olan volkanda yaşanan patlamaların, Kapadokya’yı oluşturduğu!

Dağcılık, buzul tırmanışları ve daha pek çok spor aktivitesi için yüzlerce misafir ağırlayan Erciyes Dağı’nı yaz aylarında ziyaret edecekseniz oldukça keyifli olan trekking turlarına katılmanızı tavsiye ederiz.  Buradan yürüyüşle Kapuzbaşı Şelalerini görme şansı elde edebilirsiniz.

Haber Sonu Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku