İstkayder
Web Sitemize Hoş Geldiniz
Dikey Reklam – 160×600
Dikey Reklam – 160×600

Kayseri’nin Hünerli Elleri Mantılarını Beylikdüzü İçin Açtı

451

Türkiye’nin mantısıyla meşhur ili Kayseri’nin hünerli elleri mantılarını Beylikdüzü için açtı.

Beylikdüzü Belediyesi ile İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin (İSTKAYDER) birlikte düzenlediği 5. Geleneksel Kayseri Mantı Festivali, Beylikdüzü’nde lezzet şölenine sahne oldu. Festival kapsamında 4 bin kişiye mantı ikramında bulunuldu.

Festivale katılan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, sivil toplum kuruluşlarını ve hemşehri derneklerini hayatında ayrı bir yere koyduğunu ifade etti. Beylikdüzü Belediyesi’nin ev sahipliğinde İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER)’nin düzenlediği 5. Mantı Festivali geçen yıllarda olduğu gibi Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirildi. Kayseri’nin hünerli kadınlarının usta ellerinden çıkan ve özenle hazırlanan mantılar öğle saatlerinde pişirilerek vatandaşlara sıcak ikram edildi.

Beylikdüzü’nde geleneksel hale gelen lezzet şöleninde toplamda 4 bin kişilik mantı dağıtıldı. Beylikdüzü İlçe Kaymakamı Mehmet Okur, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, Beylikdüzü Belediyesi 1. Başkan Vekili Ömer Şatır, siyasi parti ilçe başkanları, STK’lar, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaşın katıldığı etkinlikte birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları veren İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin ve Kayseri Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu Genel Başkanı Muhammed Ali Temel katkılarından dolayı Beylikdüzü Belediyesi’ne teşekkürlerini iletti. 

İmamoğlu, “Hemşehri Dernekleri İstanbul’da Yaşayan Herkesi Buluşturmanın Bir Formülünü Bulmalılar”


Sivil toplum kuruluşlarını ve hemşehri derneklerini hayatında ayrı bir yere koyduğunu ifade eden Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Onlar bizim kültürel hayatımızın temsilcileri ve değerlerimizi gelecek nesillere aktaracak olan kurum ve kuruluşlardır. Ancak ayrışmanın ve kutuplaşmanın asla bir parçası olmamalılar. Hemşehri dernekleri İstanbul’da yaşayan herkesi buluşturmanın bir formülünü bulmalılar. Biz buna öncülük etmeye çalışıyoruz. Umuyorum geleceğe dönük bu tür etkinlikleri arttırırız ve Türkiye’deki diğer illerin organizasyonlarıyla da bir araya gelebiliriz. Bu duygularımla inşallah nicelerini yapacağımız mantı festivalinin devamını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında Türkiye’deki kültür çeşitliliğine değinen Mehmet Okur ise, “Türkiye de her ilimizin kendine has kültürü var. Dolayısıyla bu kültür çeşitliliğinin birleşmesiyle bizim kültürel zenginliklerimiz her geçen gün daha da artarak devam ediyor.” dedi. Lezzet şöleninin yaşandığı programın sonunda ise İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin, Başkan Ekrem İmamoğlu’na plaket takdiminde bulundu.

 

 

 

Haber Sonu Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku