İstkayder
Web Sitemize Hoş Geldiniz
Dikey Reklam – 160×600
Dikey Reklam – 160×600

Fikret Şahin

536

İSTANBUL KAYSERİ İLİ VE İLÇELERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEGİ ;

Değerli hemşehrilerim, İstanbul herhangi bir şehir değil. Nüfusu yakın çevremizde bulunan birçok devletin nüfusundan kalabalık, kendi başına bir devlet görünümündedir.

Dernekler sivil toplum kuruluşlarının ilk basamağıdır. Birlikteliği, dayanışmayı, yardımlaşmayı, kültürel varlıkları ortaya çıkarıp yaşatma ve geliştirmeyi amaçlarlar. Üyeler ve hemşeriler arası iletişim kurarlar. Projeler üretir, hayata geçirme çabası gösterirler. 

Dernekçilik zor iştir! Kurmak kolaydır ama yaşatmak büyük enerji ve özveri ister. Görev üstlenenlerin gücü kuvveti ve enerjisi sizlersiniz. Sizler olmadan dernek yaşamaz. İyi ki sizler varsınız. 

Derneğimizin bir yüzü Kayseri de yaşayan hemşehrilerimizin sorunlarına  dönükken diğer yüzü ise, İstanbul’da ikamet etmekte olan hemşehrilerimizin sorunlarına dönüktür.

Derneğimizin  esas amacı, nerede yaşarsa yaşasın, Kayserilinin sorunlarına çare ve  sevincine ortak olmaktır.

Derneğimizin, siyasi partilerle ve  diğer güç odaklarıyla herhangi bir ilişkisi bulunmamaktadır.

Derneğimiz gücünü üyelerinden alan tam  bağımsız  bir Sivil Toplum Kuruluşu olma yolundadır.

Kayseri ’deki hemşehrilerimiz için hedeflerimiz:

Derneğimiz bir taraftan Kayseri de yaşayan hemşehrilerimizin İstanbul’da  okuyan çocuklarına burs vermeye devam ederken diğer taraftan da İstanbul’da Kayseri Öğrenci yurdunu açma çabalarını sürdürecektir.

Bu kadarla da yetinmiyoruz. Hedefleyip gerçekleştirmek istediğimiz en önemli projemiz Kayseri nin il, ilçe, belde ve  köylerinin sorunlarını tespit edip çözüm yollarını ortaya koyduktan sonra, tespit ettiğimiz sorunların çözümlenebilmesi için, idari ve siyasi yönden gerekli mücadeleleri vermek de, en büyük ve  önemli amaçlarımızdan biridir.

Kayserili  hemşehrilerim tarafından kurulan, köy dernekleri federasyonlarını, ilçe,kasaba ve köy derneklerini dayanışmaya çağırıyorum.

Gelin dostlar, bir ve beraber olalım. Zoru kolay kılalım. Bir elin nesi var. İki elin sesi var. Birlikte kuvvet doğar.

Bugün Kayseri’den daha çok “Kayserili” kavramı, markalaşmış durumda… Yıllar önce, “Okumam yazmam yok, ama Kayseriliyim”… diyen tüccarlarla başlayan süreç, bugün tüm Türkiye’de bir algı, bir imaj oluşturmuş durumda. Kayserililik, “hesabını iyi bilme, ticareti iyi bilme, kazanmayı bilme” olarak yerleşmiş insanların kafalarına… “Kayserili” dendiğinde; herkes “hesabını, ticareti, kazanmayı iyi bilen” birinden bahsedildiğini hemen anlıyor. Herkes ticaret yapmasa da; bu müteşebbis ruh, Kayseri’yi bugün sadece Orta Anadolu’ nun değil, ülkenin en önemli sanayi, ticaret kentlerinden biri haline getirmiş.

 

İSTANBUL 
KAYSERİ İLİ VE İLÇELERİ 
YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ BAŞKANI

FİKRET ŞAHİN 
İNŞAAT MÜHENDİSİ

 

Haber Sonu Reklam

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku