İstkayder
Web Sitemize Hoş Geldiniz
Dikey Reklam – 160×600
Dikey Reklam – 160×600

İSTKAYDER ile Sertifika Sahibi Olma Dönemi Başlıyor!

550

İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER) ile Teknikel Belgelendirme Sertifikasyon arasında iş birliği anlaşması imzalandı. İSTKAYDER Başkanı İnş. Müh. Fikret Şahin ile Teknikel Belgelendirme Sorumlusu Mak. Müh. Mesut Yeşilova arasında imza altına alınan iş birliği protokolü ile birlikte İSTKAYDER çatısı altında çeşitli alanlarda sertifikalı eğitimler verilebilecek.

Tarafsız ve Bağımsız Sertifikasyon

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen Teknikel Belgelendirme, firmaların yetkin personel yetiştirilmesi ihtiyacını karşılıyor. Makine, metal, otomotiv, ticaret, ulaşım, kimya, ulaştırma ve kimya sektörlerinde yetkili olan Teknikel Belgelendirme, meslek standartlarına uygun olan sertifika hizmetleri sunuyor.

Ulusal kriterler ölçeğinde hizmetlerini sunan firma, Ulusal Mesleki Yeterlilik sistemi dahilinde çalışıyor.

Teknikel Belgelendirme adına protokolü imzalayan Mak. Müh. Mesut Yeşilova

 

Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi Nedir?

Ulusal Mesleki Yeterlilik Sistemi; ulusal meslek standartlarının oluşturulduğu, mesleki ve teknik eğitim ve öğretim programlarının bu standartlara göre hazırlandığı, iş gücünün mesleki yeterliliğinin akredite olmuş ve MYK tarafından yetkilendirilmiş kuruluşlarca ölçme ve değerlendirme merkezlerinde yapılan teorik ve uygulamalı sınavlar sonucunda belgelendirildiği, alınan belgelerin ulusal ve uluslararası düzeyde kıyaslanabilirliğinin sağlandığı, hayat boyu öğrenmenin desteklendiği, formel (örgün) eğitim almadan mesleği öğrenen kişilere bilgi ve becerilerini belgelendirme imkanının verildiği ve iş dünyası temsilcilerinin sürece ilişkin tüm kararlara aktif olarak katıldığı, kalite güvencesinin sağlandığı, adil, şeffaf ve güvenilir bir sistemdir.

“Firmalarına ve personellerine sertifika almak isteyenler bizim aracılığımız ile hizmet alacaklar”

İSTKAYDER Başkanı İnş. Müh. Fikret Şahin

 

İmzalanılan protokol dahilinde ulaştıkları iş birliğinden memnun olduğunu belirten İSTKAYDER Başkanı Şahin, derneğinin sunduğu hizmetlerin her geçen gün artarak devam ettiğini belirtti. Bu durumdan üyelerin ve dernek mensuplarının oldukça memnun olduğunu söyleyen Şahin, “Teknikel Belgelendirme ile yapacağımız iş birliği sayesinde firmalarına ve personellerine sertifika almak isteyen herkes bizim aracılığımız ile ihtiyaç duydukları hizmete ulaşacak. İş kalitesinin standartlara uygun yapılmasında oldukça önem taşıyan sertifika programlarının bizim derneğimiz aracılığı ile muhataplarına ulaşacak olmasından memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Merkezi Beylikdüzü’nde bulunan İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma Derneği, 2011 yılından beri çeşitli kuruluşlar ile sürdürdüğü iş birlikleri ile sivil toplum alanında çalışmaya devam ediyor.

İş birliği dahilinde yapılacak eğitim programları İSTKAYDER bünyesindeki toplantı salonunda gerçekleşecek

 

HABER: Meltem Suzan ZEKİ

Haber Sonu Reklam

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku