İstkayder
Web Sitemize Hoş Geldiniz
Dikey Reklam – 160×600
Dikey Reklam – 160×600

Kayseri’nin Adı Mantıyla Anılır

462

MANTI GÜNÜNDE BİR ARAYA GELDİLER

İstanbul Kayseri ve ilçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER) ve Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen mantı gününde, Kayserililer ve Beylikdüzü bir araya geldi. Vatandaşlara mantıyı ise Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstkayder Başkanı Fikret Şahin dağıttı.Beylikdüzü Belediyesi ve İstanbul Kayseri İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İSTKAYDER) işbirliğiyle mantı günü düzenlendi.

Beylikdüzü Yakuplu Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen mantı gününe Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Beylikdüzü Kaymakamı Mesut Demirkol, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Ömer Şatır İSTKAYDER Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Şahin ve çok sayıda Kayserili vatandaş katıldı.

Kayseri’nin Adı Mantıyla Anılır

Düzenlenen  mantı gününde katılımcılara mantının yanı sıra çeşitli ikramlarda da bulunuldu. Mantı günü yoğun bir katılım ile gerçekleşirken, hemşehrilerde bir birleri ile hasret giderdiler

Mantı Denince Akla Kayseri Geliyor

Etkinlikte konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kayserilinin olduğu yerde bereket ve çalışkanlığın olduğunu söyleyerek, “Mantı denilince akla Kayseri geliyor. Tabi birde Kayserilinin zekası vardır, ticaret zekası Beylikdüzü’ne yansısısın istedik o gıdası ve güzel lezzetiyle beraber. Kayseri çok değerli bir şehrimiz Beylikdüzü’nde de bu pazarı tatlandırdılar. Anadolu’nun her yöresinde farklı lezzetlerimiz var.

Gaziantep Yemek Şöleni yaptık çok keyifli geçti. Bugün Kayseri mantısıyla bir aradayız. Belki ilerleyen zamanlarda farklı yerlerden farklı kültürlerden tatlarla bir arada oluruz. O anlamda çok mutluyuz” ifadelerin kullandı.

Ömer Şatır, Tek-Tek İlgilendi

Beylikdüzü Belediyesi Başkan Vekili Ömer Şatır davetliler ve konuklar ile tek tek ilgilendi. Kendisininde Kayserili olduğunu ifade eden Ömer Şatır, mantı ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

İSTKAYDER Başkanı Fikret Şahin

Beylikdüzü Bölgesinde 2 bin 900’e yakın ailemiz var. Ama birbirinden kopuk birbirini tanımayan insanlar, onları bir araya getirebilmek için 2011 yılında kurmuş olduğumuz derneğimizin ilk etkinliği ile sizlerle birlikteyiz. İstkayder olarak sizlerle birlikte olmaktan mutlu ve huzurlu olduğumuzunda bilinmesini isteriz dedi.

Haber Sonu Reklam

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku